Podsumowanie roku 2008 PDF Drukuj
niedziela, 18 stycznia 2009 10:00

W minionym roku za najważniejsze wydarzenie należy uznać zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego , który po wielomiesięcznych staraniach wszedł na wyposażenie naszej OSP. Kolejnym zasługującym na uwagę było wywalczenie PIERWSZEGO miejsca przez drużynę seniorów na gminnych zawodach sportowo-pożarniczych . W 2008 roku sukcesywnie podnosiliśmy nasze kwalifikacje uczestnicząc w kursach organizowanych przez PSP w Brzesku. Uczestniczyliśmy w życiu Kościelnym biorąc udział między innymi w Drodze Krzyżowej na Bocheniec,

Więcej…
 
Kontrola gotowości bojowej PDF Drukuj
poniedziałek, 02 lutego 2009 16:00

2 lutego br. parę minut po godzinie 9 przedstawiciel Komendy PSP w Brzesku przeprowadził kontrolę gotowości bojowej naszej OSP.  W trybie alarmowym sprawdzono czas reakcji naszych druhów na włączenie syreny, tempo rozwinięcia linii gaśniczej, wyposażenie w sprzęt i jego stan. Na dźwięk syreny alarmowej do remizy wstawiło się 7 druhów i samochód GBA2.5/16 w pełnej i umundurowanej obsadzie wyjechał po około trzech minutach przed budynek remizy.

Więcej…
 
Ford Transit PDF Drukuj
piątek, 06 lutego 2009 17:10

Od października ubiegłego roku zarząd OSP czynił starania mające na celu nieodpłatne pozyskanie samochodów marki Ford Transit. Było to możliwe dzięki porozumieniu pomiędzy Małopolskimi komendantami Wojewódzkimi Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, Która przekazuje co jakiś czas samochody policyjne. Po kilkumiesięcznych staraniach prezesa OSP druha Adami Cebuli, naczelnika OSP druha Wacława Świerada oraz pracownika KP PSP w Brzesku Zbigniewa Nalepy jednostka otrzymała 2 pojazdy marki Ford.

Więcej…
 
Zebranie sprawozdawcze za rok 2008 PDF Drukuj
sobota, 14 lutego 2009 01:00

Dnia 14 lutego bieżącego roku odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2008, na które przybyli między innymi : Komendant Powiatowy PSP w Brzesku Dariusz Pęcak, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Sołtys wsi Jadowniki Jerzy Gawiak, Komendant gminny ZOSP w Brzesku Marian Czarnik oraz druhowie OSP. Zebranie prowadził prezes naszej OSP Adam Cebula. Wśród najważniejszych wydarzeń roku 2008 należy wymienić zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Mecedes z napędem 4x4,

Więcej…
 
Nie wypalaj traw PDF Drukuj
niedziela, 15 marca 2009 01:00

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. nr 92, poz. 880) określa:

Art. 124. Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów.

Art. 131. Kto: (...) wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu albo grzywny.

Więcej…
 
Droga Krzyżowa na Bocheniec PDF Drukuj
piątek, 03 kwietnia 2009 01:00

Jak bywa w tradycji Jadownik co roku odbywa się Droga Krzyżowa na Bocheniec, której organizatorem jest Akcja Katolicka. Pielgrzymka wyrusza spod kościoła parafialnego. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć strażaków ochotników, którzy zajęli się organizacją ruchu na czas pielgrzymki, a także oświetleniem drogi pochodniami. Druhowie nieśli także krzyż przez dwie stacje pod największe podejście na górę Bocheniec... W całą obsługę uroczystości zaangażowanych było 18 strażaków OSP.

Więcej…
 
Wesołego Alleluja PDF Drukuj
piątek, 10 kwietnia 2009 12:00

Jajeczek święconych jak samochód czerwony,
mazurków smakujących i jak hełm lśniących,
dyngusa mokrego z działka samochodu bojowego,
imprezy gwarnej jak w straży pożarnej.
życzą Druhowie OSP Jadowniki

 

 


 


 
Szkolenie z kierowania ruchem drogowym PDF Drukuj
czwartek, 30 kwietnia 2009 01:00

W dniach od 27 do 28 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku przeprowadzone zostało szkolenie z kierowania ruchem drogowym. Kurs ten umożliwia kierowanie ruchem strażakom OSP podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Zakończone zostało egzaminem. Ukończyli go Druhowie Janusz Przeklasa oraz Adam Ludkowski.


 
Pokazy strażackie PDF Drukuj
sobota, 02 maja 2009 01:00

W dniu 2 maja w Szczepanowie z okazji Dni Ochrony Przeciwpożarowej odbyły się pokazy strażackie. Swoje wyposażenie zaprezentowały jednostki OSP KSRG Jadowniki, OSP Wokowice, JRG PSP Brzesko oraz OSP KSRG Szczepanów. Pokazano sprzęt będący na stanie jednostek, a najmniejsi mieli okazję wsiąść do wozu strażackiego a nawet się nim przejechać. Niestety całą zabawę przerwał dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Brzesku, który zadysponował nas do pożaru w Sterkowcu.

Więcej…
 
Dzień Strażaka PDF Drukuj
poniedziałek, 04 maja 2009 01:00

Z okazji Dnia Św. Floriana,
wszystkim Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej a także tym zawodowym, składam serdeczne życzenia .... Dziękując za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków. Za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie. Życzę Wam, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.


 
Msza w intencji strażaków PDF Drukuj
sobota, 09 maja 2009 01:00

W sobotę 9 maja o godzinie 18:00 została odprawiona msza w intencji zmarłych a także za żyjących strażaków i ich rodziny. Wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowaliśmy ulicami Jadownik do kościoła parafialnego. Po zakończonej modlitwie udaliśmy się do remizy, gdzie zrobiliśmy pamiątkową grupową fotografię . Przyszła także pora na mniej oficjalną część, mianowicie wspólne grilowanie oraz kufel zimnego piwa.

Więcej…
 
"Cała Polska Biega" PDF Drukuj
niedziela, 10 maja 2009 01:00

W niedzielne południe 17 druhów naszej OSP brało udział w zabezpieczeniu biegu, który odbył się ulicami Jadownik. Strażacy współpracując z brzeską policją kierowali ruchem na trasie, zabezpieczali skrzyżowania oraz wskazywali objazdy.

 
Poswięcenie pojazdu OSP Gnojnik PDF Drukuj
sobota, 30 maja 2009 01:00

Zarząd OSP w Gnojniku zaprosił nas na uroczystość poświęcenia nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Całość rozpoczęła się o godz. 16:00 mszą świętą po czym nastąpił przemarsz pod remizę i poświęcenie pojazdu. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Całe spotkanie zakończył poczęstunek oraz zabawa taneczna.

 
Zielone Świątki PDF Drukuj
niedziela, 31 maja 2009 01:00

Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godzinie 11:00. Mimo niesprzyjającej pogody nie zabrakło na niej pocztów sztandarowych i strażaków naszej OSP. Brali oni czynny udział w mszy świętej a także w obsłudze procesji. Ponadto 10 strażaków od wczesnych godzin zaangażowanych było w pilnowanie porządku oraz kierowanie ruchem na drogach dojazdowych do kościółka na Bocheńcu.

Więcej…
 
Zakończone szkolenie PDF Drukuj
wtorek, 02 czerwca 2009 01:00

W dniu 02 czerwca 2009 r. w siedzibie KP PSP w Brzesku odbył się egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych. Kurs obejmował 104 godziny z praktyki jak i z teorii. Zajęcia przeprowadzone były w dniach od 20 kwietnia do 2 czerwca 2009 r. Szkolenie ukończyli: Świerad Łukasz, Kurek Bartłomiej, Habryło Marcin, Czernecki Piotr oraz Oćwieja Tomasz. Kolegom życzymy tylu powrotów co wyjazdów do akcji.

 
Zastąpi Żuka PDF Drukuj
piątek, 05 czerwca 2009 01:00

Od kilku dni trwają prace przy uzbrojeniu i dostosowaniu pojazdu ratowniczo-gaśniczego marki Ford Transit. Kiedy wszystkie prace zostaną wykonane wejdzie on do podziału bojowego zastępując wysłużonego Żuka.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.