Archiwum 2011
Pożar stodoły Poręba Spytkowska ul. Tęczowa PDF Drukuj

W dniu 12 stycznia 2011r. w godzinach wieczornych Powiatowe Stanowisko kierowania PSP w Brzesku zadysponowało naszą jednostkę do pożaru stodoły w miejscowości Poręba Spytkowska przy ul. Tęczowej. Na miejsce udały się samochody gaśnicze z JRG Brzesko, OSP Jadowniki, OSP Poręba Spytkowska i OSP Jasień. Na miejscu okazało się, że płonie stodoła a zagrożone są budynek gospodarczy i mieszkalny, które były pod jednym dachem. W wyniku pożaru spłonęła stodoła, siano, słoma, sprzęt rolniczy znajdujący się w stodole oraz pies. Działania były bardzo trudne i okupione stratami w sprzęcie (dwie przebite opony u naszego gaśniczego Jelcza GCBA 6/32, awarii uległ silnik w GCBA z Poręby Spytkowskiej oraz uszkodzone zostały pilarka spalinowa i węże pożarnicze).   W akcji brało udział 7 samochodów pożarniczych (w tym 2 z naszej jednostki) oraz w sumie 36 strażaków.

 
OSP Jadowniki na "pudle" w turnieju piłkarskim PDF Drukuj

Strażacy z OSP Jadowniki uplasowali się na podium I Turnieju Halowego o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zajmując trzecie miejsce. W turnieju finałowym który odbył się w dniu 02 marca 2011r. po wielkich emocjach rozgromili jednostkę OSP Łoniowa przegrywając tylko ze zwycięzcą Turnieju jednostką OSP Gnojnik.

Więcej…
 
Pożar kontenera przy sklepie PDF Drukuj

W dniu 28 marca w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Środkowej i Staropolskiej w Jadownikach zapaliły się śmieci w kontenerze zlokalizowanym przy sklepie samoobsługowym. Pożar zaczął się rozprzestrzeniać co groziło możliwością zapalenia się budynku. W wyniku szybko podjętych działań przez strażaków z JRG KP PSP Brzesko oraz  z OSP Jadowniki udało się opanować pożar zanim zdołał się rozprzestrzenić. Spaleniu uległa rynna, reklama na budynku oraz śmieci w kontenerze.

 
Pożar trawy Jadowniki ul. Podgórska PDF Drukuj

W dniu 10 kwietnia 2011r. w godzinach popołudniowych nasza jednostka została zaalarmowana celem ugaszenia pożaru trawy w Jadownikach przy ulicy Podgórskiej. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że pali się trawa na nieużytkach na powierzchni około 0,2 ha a około 3 ha trawy już się wypaliło. Pożar został przez nas ugaszony przy użyciu tłumic i łopat a w działaniach brało udział 6 naszych druhów, którzy przybyli na miejsce średnim samochodem gaśniczym GBA 2,5/16.

 
Pożar zabudowań w Porębie Spytkowskiej PDF Drukuj

W sobotni poranek 16 kwietnia 2011 r. około godziny 06:00 zawyła syrena w naszej remizie. Powodem alarmu był pożar pustostanu (niezamieszkałego budynku mieszkalnego) oraz stajni i stodoły w miejscowości Poręba Spytkowska. W wyniku pożaru drewniane budynki uległy spaleniu a dużym utrudnieniem był brak możliwości dojazdu samochodów pożarniczych do zabudowań. W działaniach gaśniczych brał udział średni samochód gaśniczy GBA 2,5/16 z OSP Jadowniki,

Więcej…
 
Czarna seria w Porębie Spytkowskiej trwa! PDF Drukuj

W dniu 19 kwietnia tuż przed północą wybuchł kolejny pożar stodoły w miejscowości Poręba Spytkowska. Prawdopodobnie w wyniku podpalenia spłonęła stodoła, samochód osobowy i siano znajdujące się wewnątrz budynku. Do działań zadysponowany został jeden samochód gaśniczy z OSP KSRG Jadowniki, 2 samochody z OSP Poręba Spytkowska, 2 samochody z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Brzesku oraz jeden samochód z OSP Jasień. W sumie w działaniach brało udział 26 strażaków PSP i OSP.

 
Bartna Chata - pokazy strażackie PDF Drukuj

W dniu 29.08.2010r. na Bocheńcu przy "Bartnej Chacie" zorganizowany został piknik, na którym pojawiło się wielu mieszkańców Jadownik i okolic. Na prośbę organizatora imprezy jednostki OSP Jadowniki i OSP Szczepanów  zaprezentowały działania strażackie związane z gaszeniem pożaru samochodu, ewakuacją i udzieleniem pomocy medycznej poszkodowanym, wykorzystaniem sprzętu ratownictwa technicznego w działaniach, gaszeniem pożaru materiałów organicznych a także

Więcej…
 
12.05.2011 - Pożar stodoły w Okocimiu PDF Drukuj

12 maja 2011r. po godzinie 22-giej nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru stodoły w Okocimiu przy ulicy Stromej. Na miejsce zdarzenia wyjechał z naszej remizy ciężki samochód gaśniczy Jelcz GCBA 6/32, który wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i druhami z OSP Poręba Spytkowska wspierał działania zmierzające do ugaszenia pożaru. Działania zakończono po godzinie 3-ciej w nocy. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana stodoła oraz znajdujące się w niej drewno i narzędzia. Uratowano znajdujący się obok budynek gospodarczy.

 
19.05.2011 - Kolizja na K4 w Jadownikach PDF Drukuj

W dniu 19.05.2011 w południe na skrzyżowaniu w pobliżu remizy OSP doszło do kolizji w której brały udział 3 samochody - 2 sam. osobowe oraz ciężarówka. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Brzesku

Więcej…
 
16.05.2011 - Wizyta przedszkolaków w naszej Remizie PDF Drukuj

W dniu 16 maja 2011r. w ramach Dni Ochrony Przeciwpożarowej naszą remizę odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 1 w Jadownikach oraz dzieci z klasy 0 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jadownikach. Maluchy z ogromną ciekawością  przyglądały się wyposażeniu strażnicy oraz pokazom sprzętu znajdującego się na wyposażeniu naszej jednostki. Po zakończeniu pokazów druhowie zaprosili dzieci na świetlicę gdzie odbyła się zabawa taneczna.

Więcej…
 
20.05.2011 - Dzień Strażaka w KP PSP Brzesko PDF Drukuj

20 maja 2011r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Strażaka. Wręczone zostały wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Więcej…
 
Obchody Dnia Strażaka - Pielgrzymka na Bocheniec PDF Drukuj

W dniu 07 maja 2011r. o godz. 18-tej z parkingu przy Kościele Parafialnym w Jadownikach wyruszyła pielgrzymka do Kościółka p.w. Św. Anny na Bocheńcu.  Pielgrzymi mimo niesprzyjającej pogody dotarli na Bocheniec, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta za obecnych i zmarłych strażaków OSP Jadowniki oraz ich rodzin.

Więcej…
 
Piorun uderzył w Gosprzydowej PDF Drukuj

20 maja w piątek w godzinach popołudniowych w trakcie burzy piorun uderzył w budynek mieszkalny w Gosprzydowej. Co ciekawe miejscem uderzenia był parapet zewnętrzny okna na parterze, przez który przedostał się do wnętrza pomieszczenia. Siła uderzenia była tak duża, że spowodowała wypchnięcie pustaka ściennego i zerwanie mocowania grzejnika CO. Na szczęście przy oknie nie znajdowały się żadne materiały palne, które mogłyby zainicjować pożar.

 
22.05.2011 - Pożar sprasowanego siana w Jasieniu PDF Drukuj

W niedzielę 22 maja 2011r. w godzinach popołudniowych prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru kilkudziesięciu "bali" siana zgromadzonych na łące w miejscowości Jasień. Pożar gasiło 4 zastępy straży pożarnej m.in. z JRG Brzesko, OSP KSRG  Jadowniki, OSP Jasień i OSP Poręba Spytkowska.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brzesku PDF Drukuj
poniedziałek, 23 maja 2011 18:03

W dniu 23.05.2011 w Urzędzie Miejskim w Brzesku odbyło się posiedzenie Zarządu Gminnego ZOSP RP z terenu Gminy Brzesko. Tematem posiedzenia było podsumowanie 5-cio letniej kadencji zarządu oraz wytyczenie kierunków działań na następne lata.

Więcej…
 
13.04.2011 - Obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej PDF Drukuj

13 kwietnia 2011r. w Kościele Parafialnym w Jadownikach została odprawiona uroczysta Msza Święta w I rocznicę katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach poza dużą grupą wiernych brały udział poczty sztandarowe

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Strona 1 z 5


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.