Pożar wytwórni pasz PDF Drukuj
sobota, 19 stycznia 2008 01:00

Pożar wytwórni paszW dniu 19-01-2008r. po godz. 17 dyżurny PSK w Brzesku odebrał zgłoszenie o pożarze w Wytwórni Pasz w Brzesku ul. Przemysłowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JRG Brzesko. Z uwagi na występujące zagrożenie tj. pożar magazynu pasz /kolektorów/, oraz zbiornika oleju roślinnego, który uległ rozszczelnieniu dowodzący akcją zażądał dodatkowych sił i środków. Na miejsce zadysponowano jednostki z sąsiednich powiatów tj. z: JRG Tarnów, JRG Bochnia, JRG Wieliczka, oraz jednostki OSP z terenu powiatu.

Więcej…
 
Zebranie sprawozdawcze PDF Drukuj
sobota, 01 marca 2008 01:00

W dniu 1 marca bieżącego roku w budynku naszej remizy o godzinie 17 odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok ubiegły. Na które przybyli zaproszeni goście: Zastępca Komendanta PSP w Brzesku Piotr Strojny, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Komendant gminny ZOSP w Brzesku Marian Czarnik, Dyrektor Biura Terenowego ZOSP w Tarnowie Kazimierz Sady oraz ks. Piotr Jaworski kapelan OSP. Zebranie prowadził druh Lech Pikuła a sprawozdania z działalności jednostki kolejno przedstawiali prezes Adam Cebula, Janusz Przeklasa oraz Dariusz Bąk przewodniczący komisji rewizyjnej. Poruszono wiele tematów m.in, szkoleń strażackich, nowego samochodu i sprzętu potrzebnego do działań ratowniczo gaśniczych oraz konieczność naprawy dachu na budynku OSP. Spotkanie zakończył strażacki poczęstunek.

 


 
Droga Krzyżowa na Bocheniec PDF Drukuj
czwartek, 13 marca 2008 01:00

Droga krzyżowa na BocheniecJak bywa w tradycji Jadownik co roku w Wielkim Tygodniu odbywa się Droga Krzyżowa na Bocheniec, której organizatorem jest Akcja Katolicka. Pielgrzymka wyrusza spod kościoła parafialnego. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć strażaków ochotników, którzy zajęli się organizacją ruchu na czas pielgrzymki, oświetleniem drogi pochodniami, druhowie nieśli także krzyż przez dwie stacje pod największe podejście na górę Bocheniec. W całą obsługę uroczystości zaangażowanych było 16 strażaków OSP. Pogoda tego roku była kapryśna.

Więcej…
 
Wesołego Alleluja PDF Drukuj
czwartek, 20 marca 2008 01:00

Jajeczek święconych jak samochód czerwony,
mazurków smakujących i jak hełm lśniących,
dyngusa mokrego z działka samochodu bojowego,
imprezy gwarnej jak w straży pożarnej.
życzą Druhowie OSP Jadowniki

 

 

 

 

 


 

 
Strażackie szkolenia PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2008 01:00

W dniu 16 kwietnia 2008 r w siedzibie KP PSP Brzesko został zakończony kurs „Szkolenie Strażaków Ratowników OSP część I” przeprowadzony w oparciu o platformę e-learningową. W kursie uczestniczyło łącznie 50 druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. Z naszej OSP kurs ukończyli : Świerad Mariusz, Loranty Michał oraz Hasiak Piotr. Natomiast w tym samym czasie druhowie Przeklasa Janusz i Martyna Dawid nabywali umiejętności na szkoleniu operatorów pilarek i drwali OSP.

 

 


 

 
Rocznica Konstytucji 3 maja PDF Drukuj
sobota, 03 maja 2008 01:00

Dnia 3 maja o godzinie 9:00 w kościele parafialnym odbyła się msza w intencji Ojczyzny w której Druhowie naszej OSP wraz z pocztami sztandarowymi czynnie uczestniczyli. Po zakończeniu mszy strażacy i pozostałe poczty sztandarowe przemaszerowały pod grób Nieznanego Żołnierza składając wieniec.

 

 

 


 

 
Zielone Świątki PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2008 01:00

 

Zielone ŚwiątkiUroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godzinie 11:00. Nie zabrakło na niej pocztów sztandarowych i strażaków naszej OSP. Brali oni czynny udział w mszy świętej a także w obsłudze procesji. Ponadto 8 strażaków od wczesnych godzin zaangażowanych było w pilnowanie porządku oraz kierowanie ruchem na drogach dojazdowych do kościółka na Bocheńcu.

Więcej…
 
Dzień Strażaka 2008 PDF Drukuj
wtorek, 20 maja 2008 01:00

Dzień Strażaka 2008W sobote 17 maja br. w kościele św. Anny na Bocheńcu odbyły sie gminne obchody dnia strażaka. Rozpoczęła je o 16:30 msza święta której przewodniczył ks. Piotr Jaworski kapelan OSP w Jadownikach. Wygłosił kazanie ukazujące  role Ochotniczych Straży Pożarnych w społecznościach wiejskich oraz ich zaangażowanie w niesienie pomocy. Na mszy zjawili sie zaproszeni goście: prezes gminny OSP Marian Czarnik, komendant PSP w Brzesku Dariusz Pęcak,prezes powiatowego ZOSP w Brzesku Marian Zalewski,

Więcej…
 
I miejsce w zawodach PDF Drukuj
niedziela, 22 czerwca 2008 01:00

Zawody OSPW dniu 22 czerwca br. na stadionie sportowym w Wokowicach odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP gminy Brzesko. Wzięło w nich udział 7 z 9 OSP działających na naszym terenie. Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Urząd Miejski w Brzesku. Nasza jednostka wywalczyła I lokatę w zaciętej rywalizacji o miano najlepszej OSP gminy wyprzedzając OSP Szczepanów i OSP Wokowice.

Więcej…
 
Pracowity weekend PDF Drukuj
poniedziałek, 30 czerwca 2008 01:00

Pracowity weekendDni 28 i 29 czerwca przejdą do historii jako jedne z najbardziej pracowitych. Wszystko zaczęło się tuż po godzinie 10 kiedy to po raz pierwszy odezwała się syrena alarmowa i zastęp GCBA5/32 udał się na ulice małopolską gdzie pomagał usuwać odpady naturalne z drogi, były one rozsypane na odcinku około 3 km. Działania zakończono tuż po godz. 12. Cisza nie trwała jednak długo, syrena ponownie zawyła kilka minut po 18, tym razem płonął las w miejscowości Jasień. Na miejsce udał się GCBA6/32.

Więcej…
 
Cześć Jego pamięci PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2008 01:00

Ze smutkiem informujemy , że na zawsze z naszych szeregów odszedł
Ś.P. druh JAN SUKIENNIK
wieloletni i zasłużony strażak OSP w Jadownikach
Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 22 lipca w kościele parafialnym w Jadownikach o godzinie 16.

 

 


 

 
Ostatnie pożegnanie PDF Drukuj
wtorek, 22 lipca 2008 01:00

22 lipca na wieczny spoczynek odprowadziliśmy druha Jana Sukiennika. W uroczystości obok strażaków naszej OSP wzieły udział jednostki OSP Jasień oraz OSP Okocim.

Więcej…
 
Nowy nabytek OSP PDF Drukuj
niedziela, 16 listopada 2008 01:00

GBA 2,5/16Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes wszedł niedawno na wyposażenie naszej OSP. Zastąpi on ciężki samochód gaśniczy Jelcz , który w najbliższym czasie zostanie przekazany ochotnikom z Poręby Spytkowskiej. Pojazd zakupiny został dzięki funduszom gminnym oraz ze środków własnych. Wspomniany samochód posiada napęd 4x4 bardzo przydatny w górzystym terenie Jadownik.

Więcej…
 
Przekazanie Jelcza PDF Drukuj
piątek, 28 listopada 2008 01:00

W dniu 28.11.2008r. Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Spytkowskiej otrzymała ciężki samochód gaśniczy marki JELCZ. Tamtejsza straż nie posiadała dotychczas wozu ze zbiornikiem wodnym. Przekazany samochód rozwiązuje ten problem. Jelcza w naszej OSP zastąpił średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes.

 

 


 

 
Strażacy u Burmistrza PDF Drukuj
piątek, 05 grudnia 2008 01:00

kliknij aby przeczytać >>tutaj<<

 

 


 

 
Idą Święta PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2008 01:00

Gdy na niebie Gwiazdka świeci.

strażak jedzie gasić śmieci.
Kiedy jecie smakołyki,
znowu grzeje straż silniki.
Gdy prezenty otwieracie -
strażak suszy mokre gacie.

Po Pasterce dzień już świta.
Strażak się z rodziną wita;
nim kościelny dzwon uderzy -
przejedzony strażak leży...

Coby nikomu nie udało się zgasić Waszego żaru,
a św Florian pamiętał o swoich zastępach.

Wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nowym 2009 roku - życzą druhowie strażacy OSP Jadowniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.