Groźny wypadek w Jadownikach PDF Drukuj
niedziela, 16 grudnia 2012 13:32

W niedzielny poranek 16-go grudnia około godziny 09:00 na ulicy Podgórskiej w Jadownikach doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. W pobliżu kościoła parafialnego kierujący pojazdem marki Audi stracił panowanie nad nim z impetem uderzając w róg budynku świetlicy parafialnej. W wyniku zdarzenia 4 młodych mężczyzn - mieszkańców Jadownik zostało rannych.

Aby wydobyć poszkodowanych strażacy musieli użyć specjalistycznych nożyc hydraulicznych, którymi rozcięli zmiażdżone elementy pojazdu.
Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W działaniach uczestniczyły 2 zastępy straży pożarnej z JRG Brzesko oraz OSP KSRG Jadowniki, 2 karetki pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.