Groźny pożar w Porębie Spytkowskiej PDF Drukuj
sobota, 13 lipca 2013 08:34


W godzinach południowych 10 lipca Stanowisko Kierowania KP PSP w Brzesku odebrało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Porębie Spytkowskiej. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy z JRG Brzesko oraz 1 zastęp z OSP Poręba Spytkowska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się na 1 piętrze budynku mieszkalnego, z okna budynku na zewnątrz wydobywają się płomienie.

 

Rodzina zamieszkująca parter opuściła mieszkanie przed przybyciem straży. Według informacji pozyskanych od mieszkańców budynku na piętrze może znajdować się mężczyzna. Działania straży polegały na wprowadzeniu dwóch linii gaśniczych do wnętrza budynku oraz ugaszeniu pożaru.

 

Po przeszukaniu pomieszczeń nie znaleziono nikogo. Poszukiwany mężczyzna pojawił się później na miejscu zdarzenia. Działania prowadzono w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz przy wsparciu kamery termowizyjnej. Akcje gaszenia pożaru prowadziło 15 strażaków.

W czasie, gdy prowadzono działania gaśnicze w Porębie Spytkowskiej, jako zabezpieczenie rejonu Brzeska w pełnej gotowości w każdej chwili do wyjazdu w remizie OSP Jadowniki czekał zastęp strażaków z naszej jednostki. Na szczęście nie było konieczności wyjazdu w tym czasie do żadnych zgłoszeń w rejonie Brzeska.

 

 

 

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.