Plaga szerszeni PDF Drukuj
niedziela, 13 września 2015 10:28


Tegoroczne upalne lato spowodowało wzmożoną aktywność szerszeni i os. Owady te tworzyły czasem swe gniazda w pobliżu miejsc przebywania grup małych dzieci lub osób o ograniczonej zdolności poruszania się, co mogło stanowić zagrożenie dla tych ludzi. W takich przypadkach pomocą służyli nasi strażacy likwidując zagrożenie.

 

 

Przypominamy jednak, że specjalistyczne działania związane z usuwaniem gniazd os i szerszeni ( gdy sami nie możemy sobie z tym problemem poradzić) wykonują prywatne podmioty (firmy), których adresy można znaleźć m. in na stronach internetowych a na właścicielu (użytkowniku) obiektu, budynku ciąży odpowiedzialność za bezpieczne użytkowanie tych obiektów, w jego gestii jest podjęcie wszelkich starań aby zażegnać ewentualne niebezpieczeństwo. Do tego typu podmiotów należy się zgłaszać w przypadku zagnieżdżenia się owadów w pobliżu naszych domostw.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.