Zakończenie sezonu motocyklowego PDF Drukuj
wtorek, 29 września 2015 17:03


W ramach zakończenia sezonu motocyklowego w ubiegłą niedzielę na wzgórzu Bocheniec kolejny raz odbyło się spotkanie motocyklistów zorganizowane przez grupę motocyklową "Moto-Jadowniki".

Środki finansowe zebrane w czasie Mszy Świętej rozpoczynającej imprezę zostały przekazany na szczytny cel - pomoc finansową dla poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym naszego kolegi - druha Mariusza Świerada z OSP Jadowniki, który przechodzi długotrwałą rehabilitację.

Po poświęceniu pojazdów kawalkada jednośladów ruszyła wytyczoną trasą przez Porąbkę Uszewską, Dębno, Wolę Dębińską Maszkienice, Starkowiec i ponownie Jadowniki aż na sam Bocheniec.

 

 

Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie, były atrakcje dla najmłodszych, swoje utwory prezentował zespół rockowy z Porąbki Uszewskiej a Panie z Jadownik częstowały darmowym pysznym bigosem i kiełbaską z grilla. Organizatorzy doliczyli się blisko 600 motocykli z ponad 80 miast i miejscowości.

Druhowie OSP Jadowniki tradycyjnie czuwali nad bezpieczeństwem imprezy. Ich zadaniem było zabezpieczenie medyczne, pożarowe na miejscu imprezy a także w czasie przejazdu motocyklistów ulicami regionu.

 

 

 

Na prośbę organizatorów pomagali także przy regulacji ruchu na drogach dojazdowych. Natomiast dla najmłodszych uczestników imprezy druhowie zorganizowali zabawy - a za udział w nich maluchy otrzymywały słodki poczęstunek.

W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować motocyklistom, księdzu Proboszczowi i księżom Wikariuszom z Parafii p.w. Św. Prokopa w Jadownikach, Komendantowi Powiatowemu PSP w Brzesku za oddelegowanie dwóch zastępów JRG na pokazy oraz wszystkim pomagającym w organizacji i przybyłym na miejsce mieszkańcom Jadownik i okolic za obecność i wsparcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.