Podsumowanie 2015 roku PDF Drukuj
piątek, 01 stycznia 2016 22:09


Przyszło nam podsumować kolejny, 2015 rok

Biorąc pod uwagę najważniejszy aspekt naszej działalności czyli udział w działaniach ratowniczych to rok 2015 okazał się bardziej pracowity od poprzedniego. W ubiegłym roku wielokrotnie braliśmy udział w poważnych zdarzeniach drogowych i pożarach w których niestety ginęli ludzie a także kilkanaście osób odniosło obrażenia.

 

Ogółem 72 razy wyjeżdżaliśmy do różnego rodzaju zdarzeń w tym do 23 pożarów oraz 49 miejscowych zagrożeń.
Porównując to z rokiem 2014 odnotowano wzrost o 19 interwencji. Przy czym liczba pożarów wzrosła w tym roku o 3 a miejscowych zagrożeń było 16 więcej. Dodatkowo 18 razy byliśmy dysponowani do zabezpieczenia rejonu operacyjnego miasta Brzeska pod nieobecność zastępów JRG.

1 raz braliśmy udział w ćwiczeniach powiatowych organizowanych przez PSP  w Brzesku oraz przeprowadzona została u nas 1 inspekcja gotowości operacyjnej.
W dniu 2 października drużyna ratowników OSP Jadowniki zdobyła pierwsze miejsce w zawodach z zakresu ratownictwa medycznego podmiotów KSRG.

 

Po kilku latach starań udało się przeprowadzić tak potrzebną modernizację budynku remizy OSP w Jadownikach.
Środki finansowe udało się pozyskać m. in. z programu „Małopolskie Remizy” ogłaszanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie a także dotacji celowej Gminy Brzesko.
Z uzyskanych środków finansowych począwszy od 17 sierpnia rozpoczęły się prace budowlane polegające na przeprowadzeniu termomodernizacji elewacji zewnętrznej budynku, wymiany bram garażowych i stolarki drzwiowej oraz remontu tarasu na garażu. Dodatkowo w ramach środków finansowych przeznaczonych na utrzymanie ksrg oraz z innych źródeł udało się zakupić kilka elementów wyposażenia sprzętowego i umundurowania.

 

W Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych przeprowadzonych w miesiącu lipcu w Wokowicach seniorzy naszej jednostki zostali sklasyfikowani na trzecim miejscu.

Jak w każdym roku druhowie naszej jednostki aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach i szkoleniach kończąc m. in. 
- Szkolenie Strażaków Ratowników OSP drugi stopień  - 1 osoba
- Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego – 4 osoby
- Kurs kierowania ruchem drogowym - 5 osób
- Szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy - 2 osoby
- Recertyfikacja uprawnień kpp - 1 osoba

 

Podobnie jak w latach ubiegłych strażacki mundur towarzyszył każdej ważniejszej uroczystości państwowej i kościelnej m. in. w Wielkanoc, Boże Ciało, odpusty, święta państwowe i kościelne, uroczystości patriotyczne i imprezy sportowe – nie mogło zabraknąć na nich strażaków naszej OSP. Aktywnie wspieraliśmy również Akcje Krwiodawstwa organizowane na terenie powiatu honorowo oddając swoją krew.

 

Na koniec w imieniu wszystkich strażaków OSP Jadowniki chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszej miejscowości za okazywaną życzliwość i wsparcie.


„Oby Nowy Rok 2016 był lepszy, spokojniejszy od tego poprzedniego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.