Zebranie OSP PDF Drukuj
niedziela, 19 lutego 2017 14:29

W minioną sobotę 18 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach podsumowujące ubiegły rok działalności. Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni Goście, a byli nimi:

Burmistrza Brzeska - pan Grzegorz Wawryka, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny, Radni Gminy Brzesko w osobach pana Sołtysa wsi Jadowniki Jarosława Sorysa oraz byłego Sołtysa pana Jerzego Gawiaka - obecnie naszego członka OSP, Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzesku druh Marian Czarnik, Komendant Gminny ZOSP RP w Brzesku druh Krzysztof Rachwał, Proboszcz Parafii p. w. św. Prokopa Opata w Jadownikach ks. Tadeusz Górka oraz Kapelan Powiatowy strażaków – ks. Grzegorz Sroka, Członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Jadownickiej p. Tadeusz Tyka oraz Prezes Klubu HDK Motojadowniki p. Wacław Japa.

W trakcie zebrania Prezes OSP druh Józef Mól podsumował działalność strażackiego stowarzyszenia w roku 2016 oraz nakreślił cele i zamierzenia do realizacji w roku bieżącym. Na początku zebrania miłym akcentem było uhonorowanie wybranych członków naszego stowarzyszenia Odznakami Wzorowy Strażak oraz Odznakami za Wysługę lat. Po odczytaniu sprawozdania finansowego i sprawozdania Komisji Rewizyjnej głos zabrali zaproszeni goście składając podziękowania oraz wygłaszając okolicznościowe przemówienia.

Jednym z punktów zebrania było przegłosowanie zmian w Statucie OSP Jadowniki w celu dostosowania go do aktualnych przepisów prawa oraz uwzględnienia w nim możliwości tworzenia przy naszej OSP Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.

Spotkanie zakończył bardzo smaczny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jadownikach - za co im bardzo serdecznie i gorąco jeszcze raz dziękujemy.