Święto Niepodległości PDF Drukuj
niedziela, 12 listopada 2017 21:37


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Jadownikach rozpoczęła o godz. 9:00 uroczysta Msza Święta za Ojczyznę. Przewodził jej ks. Edward głosząc homilię w której nawiązywał do roli modlitwy oraz pamięci za Tych, którzy prawie 100 lat temu przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Następnie licznie zgromadzone poczty sztandarowe, maluchy z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, harcerze, zuchy oraz mieszkańcy naszej miejscowości przemaszerowali na cmentarz parafialny. Przy pomniku pamięci odśpiewano Hymn Polski, delegacje złożyły kwiaty, odczytano Apel Pamięci a Pan sołtys Jarosław Sorys w asyście Rady Sołeckiej wygłosił okolicznościowe przemówienie dziękując wszystkim za przybycie oraz uczczenie pamięci bohaterów.

 

Równolegle w Brzesku odbywały się podobne uroczystości, które rozpoczęto Mszą Święta za Ojczyznę w kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła. Następnie poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostały kwiaty. Również na tych uroczystościach nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli i delegacji Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.

Dziękujemy rodzicom za to, że pomimo niskiej temperatury zmobilizowali swoje najmłodsze pociechy aby wpajać im już od najmłodszych lat potrzebę uczczenia bohaterstwa naszych przodków.

Więcej informacji na profilu fb Sołtysa wsi Jadowniki - P. Jarosława Sorysa oraz stronie internetowej Parafii Jadowniki.


Foto: Michał Krzywda, ks. Norbert Sadko, Jerzy Gawiak


 

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.