Zostań Dawcą Szpiku PDF Drukuj
poniedziałek, 18 września 2017 20:25


W dniach 16-17 września na Placu Kazimierza w Brzesku Fundacja DKMS przeprowadziła akcję rejestracji osób jako potencjalnych dawców szpiku. Akcja przeprowadzona został pod patronatem Urzędu Miejskiego w Brzesku. W przeprowadzeniu zbiórki pomagali oraz zachęcali m. in. strażacy, policjanci, dzieciaki z naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Jadownikach, motocykliści z grupy "Motojadowniki", pracownicy UM w Brzesku, młodzież szkolna, Koło Gospodyń Wiejskich z Okocimia i inni. Głównym założeniem akcji była pomoc dla Wojtka i innych.

22-letni Wojtek Ślęczek pomagał innym chorym na nowotwór. Sam zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Przegrał walkę i zmarł 26 września 2017 roku.

Choroba zaatakowała Wojtka nagle - w lipcu tego roku.  Zorganizowane akcje w Brzesku i Krakowie zaowocowały tym, iż do bazy dawców szpiku wpisało się 196 osób. Wojtek prosił, żeby akcja nie dotyczyła tylko jego. Dwa tygodnie przed diagnozą ściął swoje długie włosy i przekazał je na zrobienie peruki dla osób chorych na nowotwór. Niestety, przegrał z rakiem i zmarł 26 września.

 

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.