Strażacy z nowym sprzętem PDF Drukuj
czwartek, 28 grudnia 2017 22:15


Gmina Brzesko pozyskała 28 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla jednostek OSP. Za pieniądze te gmina kupiła dwa defibrylatory dla jednostek OSP w Jadownikach i w Szczepanowie o wartości 16 tysięcy złotych oraz dwa zestawy ratownictwa medycznego o wartości 12 tysięcy złotych, które trafią do Wokowic i Jasienia.

 

Zadanie sfinansowane zostało ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. 28 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się przekazanie sprzętu dla strażaków-ochotników.

 

Zaangażowanie strażaków jest bardzo duże zarówno w czasie działań ratowniczo-gaśniczych jak również w podczas imprez kulturalnych i sportowych. Dzisiaj, praktycznie na straży pożarnej opiera się system obrony cywilnej. Strażacy są niezastąpieni w swoich działaniach podczas pożarów, przy wypadkach drogowych, miejscowych zagrożeniach oraz powodziach, o czym mieszkańcy przekonali się wielokrotnie – mówi inspektor ds. wojskowo-obronnych w brzeskim magistracie Grażyna Cisak.

 

Więcej informacji można przeczytać TUTAJ

 

Foto: UMiG Brzesko

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.