Poświęcenie sztandaru PDF Drukuj
środa, 06 listopada 2019 07:28


Jednym z wyzwań, przed, którym stanął obecny Zarząd OSP było odnowienie pierwszego sztandaru jednostki, który pod względem technicznym, jak estetycznym był w bardzo złym stanie.

Pierwotnie ufundowany został przez wdzięcznych mieszkańców wsi po 21 latach działalności straży, poświęcony uroczyście w niedzielę 5 maja 1907 roku.
Z biegiem czasu obrazy malowane na płótnie utraciły elastyczność, stając się twarde i kruche. Postanowiono o podaniu sztandaru gruntownej renowacji, która trwała cztery miesiące. Udało się ja przeprowadzić dzięki wsparciu finansowym ponad czterdziestu ofiarodawców, którym serdecznie dziękujemy.


27 października podczas mszy koncelebrowanej w kościele parafialnym pw. św. Prokopa Opata przez ks. Witolda Tadeusiaka i Kapelana Powiatowego Strażaków ks. Grzegorza Srokę poświęcono odnowiony 112-letni sztandar.

 

Jadownicką farę wypełnili licznie przybyli mieszkańcy, poczty sztandarowe, zaproszeni goście – wicestarosta Maciej Podobiński, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, komendant powiatowy PSP st. brygadier Piotr Strojny, sołtys Jarosław Sorys, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Marian Czarnik, brygadier Wojciech Podleś, strażacy oraz członkowie z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Jadowniki.

 

Po mszy, korowód strażaków, gości wraz z pocztami sztandarowymi udał się do domu ludowego na dalszą część uroczystości, gdzie zebranym przypomniana została historia jednostki oraz odnowionego sztandaru.
Następnie czterem strażakom jadownickiej OSP wręczono Srebrne Krzyże Zasługi Orderu św. Floriana. Odznaczeni zostali druhowie Dariusz Bąk, Piotr Czernecki, Kazimierz Sala oraz Artur Świerad.

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.