Podsumowanie 2019 roku PDF Drukuj
poniedziałek, 02 grudnia 2019 00:00


Wkroczyliśmy w 2020 rok. Czas na podsumowanie roku poprzedniego.

 

Ogółem 84 razy wyjeżdżaliśmy do różnego rodzaju zdarzeń w tym do 14 pożarów, 68 miejscowych zagrożeń oraz dwóch alarmów fałszywych. Ponadto dwukrotnie zabezpieczaliśmy rejon miasta Brzeska pod nieobecność zastępów PSP. Ze statystyk wynika, iż tylko jednostka OSP Czchów interweniowała więcej razy od nas w ubiegłym roku.

Dwukrotnie braliśmy udział w ćwiczeniach powiatowych organizowanych przez PSP w Brzesku zajmując m. in drugie miejsce w ćwiczeniach jednostek OSP w zakresie kpp a także przeprowadzone zostały u nas inspekcja gotowości operacyjnej w ramach funkcjonowania w strukturach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

W roku ubiegłym druhowie naszej jednostki aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

- 7 druhów ukończyło „Szkolenie strażaków ratowników OSP” uprawniające ich do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych”

- 5 druhów ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i 6 druhów recertyfikację kpp

- 1 druhna ukończyła szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego

- 1 druh ukończył szkolenie z zakresu działaniami ratowniczymi

 

Przy naszej OSP prężnie działa Dziecięca Drużyna Pożarnicza skupiająca w swych szeregach ponad 30 dzieciaków oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która drugi raz z rzędu uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie.

W ramach środków finansowych KG PSP przeznaczonych na utrzymanie jednostek KSRG, dotacji Burmistrza Miasta i Gminy Brzesko, środków własnych oraz z innych źródeł zewnętrznych, udało się wyremontować garaże jednostki, podjazd przed garażem oraz jedno z pomieszczeń socjalnych. Wykonano nowe regały na odzież specjalną. Zakupiono suszarkę do odzieży bojowej.

Ponadto udało się nam pozyskać lekki samochód Ford Transit przekazany przez Inspekcję Transportu Drogowego w Krakowie.

 

Najważniejsze wydarzenia mijającego roku:

24 sierpnia 2019 r. jako pierwsza jednostka OSP w Polsce zorganizowaliśmy terenowy bieg z przeszkodami pod nazwą „Strażmagedon” w którego organizację włączyło się wiele jednostek OSP z terenu naszego powiatu. Imprezę udało się sfinansować dzięki m. in. dofinansowaniu projektu przez Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz wielu innym sponsorom za co jeszcze raz dziękujemy.

27 października w kościele parafialnym w Jadownikach nastąpiło uroczyste poświęcenie 112-letniego sztandaru naszej jednostki. Nie było by to możliwe, gdyby nie darowizny przekazane przez mieszkańców Jadownik oraz instytucje lokalne.

Aktywnie wspieraliśmy również Akcje Krwiodawstwa organizowane w ramach  XIV edycji programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” organizując zbiórki krwi oraz honorowo oddając swoją krew. Na terenie powiatu brzeskiego w ramach tej akcji udało się zebrać ponad 204 litry krwi pełnej.

 

Na koniec w imieniu wszystkich strażaków OSP Jadowniki chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszej miejscowości za okazywaną życzliwość i wsparcie.


„Oby Nowy Rok 2020 dla nas wszystkich był lepszy i spokojniejszy od tego poprzedniego”.

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.