Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP PDF Drukuj
środa, 10 lutego 2016 10:00


W minioną sobotę 6 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach podsumowujące ubiegły rok a także wybierające władze stowarzyszenia na następne 5 lat. Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni Goście, a byli nimi:

W imieniu Burmistrza Brzeska - Sekretarz gminy - pan Stanisław Sułek oraz pani Grażyna Cisak - Inspektor zajmująca się sprawami OSP, Radni Gminy Brzesko w osobach pana Sołtysa wsi Jadowniki Jarosława Sorysa oraz byłego Sołtysa pana Jerzego Gawiaka - obecnie naszego członka OSP.

Komendę Powiatową PSP w Brzesku reprezentował Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Dariusz Pęcak a Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzesku druh Prezes Marian Czarnik. Na zebraniu byli również obecni: Prezes LKS "Jadowniczanka" - pan dr. Tadeusz Zych, wikariusz Parafii Jadowniki - ksiądz Edward Janikowski oraz przybyły troszkę później Radny Powiatu Brzeskiego pan Maciej Podobiński.

W trakcie zebrania Prezes OSP druh Wacław Świerad podsumował działalność strażackiego stowarzyszenia w roku 2015 oraz nakreślił cele i zamierzenia do realizacji w roku bieżącym. Po odczytaniu sprawozdania finansowego i sprawozdania Komisji Rewizyjnej głos zabrali zaproszeni goście poprzedząjąc dyskuję na temat bieżących problemów oraz kierunków działań naszej jednostki.


W trakcie debaty poruszono wiele tematów m.in.: konieczną poprawę warunków sanitarno-higienicznych w budynku, szkoleń strażackich, niezbędnych napraw budynku remizy OSP, potrzeby wymiany przestarzałego i często awaryjnego taboru samochodowego, zachwaszczenia terenów rolnych, składek członkowskich, zabezpieczenia rejonu a także naprawy ogrodzenia od strony frontowej budynku.

Jednym z punktów zebrania było przeprowadzenie wyborów nowego składu zarządu OSP i komisji rewizyjnej po wygaśnięciu kadencji poprzedników.


Obecny zarząd OSP Jadowniki na lata 2016-2020
składa się z następujących osób:


Prezes:                            - Mól Józef
Naczelnik:                       - Świerad Wacław
Wiceprezes:                    - Śmietana Marek
Zastępca Naczelnika:       - Serwatka Zbigniew
Skarbnik oraz Sekretarz:  - mgr Loranty Michał
Gospodarz:                     - Przeklasa Janusz
Z-ca Gospodarza             - Świerad Artur
Kronikarz:                       - Mól Józef

Członkowie Zarządu:
- Gawiak Jerzy
- Sala Kazimierz

Komisja Rewizyjna:

- Bąk Dariusz - Przewodniczący
- mgr Słobodzian Daniel
- Martyna Dawid

 


Spotkanie zakończył bardzo smaczny poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jadownikach - za co im bardzo serdecznie i gorąco jeszcze raz dziękujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.