Dzień Strażaka 2008 PDF Drukuj
wtorek, 20 maja 2008 01:00

Dzień Strażaka 2008W sobote 17 maja br. w kościele św. Anny na Bocheńcu odbyły sie gminne obchody dnia strażaka. Rozpoczęła je o 16:30 msza święta której przewodniczył ks. Piotr Jaworski kapelan OSP w Jadownikach. Wygłosił kazanie ukazujące  role Ochotniczych Straży Pożarnych w społecznościach wiejskich oraz ich zaangażowanie w niesienie pomocy. Na mszy zjawili sie zaproszeni goście: prezes gminny OSP Marian Czarnik, komendant PSP w Brzesku Dariusz Pęcak,prezes powiatowego ZOSP w Brzesku Marian Zalewski,

poseł na sejm Jan Musiał, poseł na sejm Edward Czesak, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Krzysztof Bigaj, oraz Jerzy Gawiak sołtys Jadownik. Uczestniczyli również druhowie z jednostek gminy Brzesko, OSP Jasień, OSP Brzesko, OSP Szczepanów, OSP Poręba Spytkowska, OSP Bucze oraz OSP Wokowice. Po uroczystościach kościelnych strażacy i zaproszeni goście udali się na wspólne grilowanie oraz kufel zimnego piwa.

 

 

podziękowania dla ks. Tomasza - autora zdjęć za możliwość ich publikacji

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.