Podsumowanie 2017 roku PDF Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 19:56

Podsumowanie roku
Za nami wyjątkowy dla naszej jednostki - 2017 rok. Ogółem 68 razy wyjeżdżaliśmy do różnego rodzaju zdarzeń w tym do 23 pożarów, 44 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarmu fałszywego.

Żadna inna jednostka OSP z terenu naszego powiatu nie uczestniczyła w większej ilości zdarzeń w ubiegłym roku (tylko OSP Dębno miała tyle samo wyjazdów). Porównując to z rokiem 2016 odnotowaliśmy wzrost o 13 interwencji.  Ponadto 10 razy byliśmy dysponowani do zabezpieczenia rejonu operacyjnego miasta Brzeska pod nieobecność zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. 2 razy braliśmy udział w ćwiczeniach powiatowych organizowanych przez PSP w Brzesku a także przeprowadzone zostały u nas 2 inspekcje gotowości operacyjnej.

 

W ramach środków finansowych przeznaczonych na utrzymanie KSRG, środków własnych oraz z innych źródeł zewnętrznych, w tym sponsorów udało się zakupić kilka elementów wyposażenia sprzętowego i umundurowania.

Jak w każdym roku druhowie naszej jednostki aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach i szkoleniach m. in. 5 druhów ukończyło „Szkolenie strażaków ratowników OSP” uprawniające ich do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych” a kolejny „Szkolenie strażaków ratowników OSP w zakresie działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach”.

Przy naszej OSP prężnie działa Dziecięca Drużyna Pożarnicza skupiająca w swych szeregach ponad 30 dzieciaków oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

 

Obchody 130-lecia OSP w Jadownikach to najważniejsze z ubiegłorocznych wydarzeń, które na pewno było powodem do dumy.

Warty odnotowania był również udział Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w I-szej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie koło Łodzi.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasi strażacy starali się uczestniczyć w każdej ważniejszej uroczystości państwowej i kościelnej m. in. obchodach Wielkiej Nocy, Bożego Ciała, Odpustach Parafialnych, świętach państwowych i kościelnych, uroczystościach patriotycznych i imprezach kulturalno-sportowych. Aktywnie wspieraliśmy również Akcje Krwiodawstwa organizowane na terenie powiatu honorowo oddając swoją krew.

 

Na koniec w imieniu wszystkich strażaków OSP Jadowniki chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom naszej miejscowości za okazywaną życzliwość i wsparcie.


„Oby Nowy Rok 2018 był lepszy, spokojniejszy od tego poprzedniego”.

 

 

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.