Pochód w święto Trzech Króli PDF Drukuj
poniedziałek, 08 stycznia 2018 15:43

W sobotę, 6 stycznia odbył się zorganizowany po raz piąty z rzędu pochód Trzech Króli. Uroczystość zorganizowali burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka oraz proboszczowie parafii św. Jakuba Ap. i Miłosierdzia Bożego – księża Józef Drabik i Wojciech Werner.

 

 

Zbiórka uczestników pochodu odbyła się o godzinie 13.00 na Placu Kazimierza Wielkiego. Trasa marszu prowadziła ulicami Uczestników Ruchu Oporu, plac Żwirki-Wigury i ulicą Głowackiego na Rynek. Tam, na ustawionej scenie wystawione zostały jasełka w wykonaniu Grupy Śpiewaczej Jadowniczanie oraz koncert kolęd, który przedstawiła grupa śpiewacza z Gnojnika.

W imprezie uczestniczyły najmłodsi z naszej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP rozdając korony i okolicznościowe naklejki uczestnikom marszu, druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Jadowniki jako straż króla Heroda a także Grupa Misyjna dzieci z Parafii w Jadownikach.

Śpiew kolęd ubogacała Miejska Orkiestra Dęta.

Foto: Jerzy Gawiak, Marek Kotfis

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.