Ratujemy i uczymy ratować PDF Drukuj
sobota, 10 lutego 2018 17:59


Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. 
Idea programu jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce.

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. 
Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

 

Strażacy OSP Jadowniki postanowili włączyć się w realizację tego programu. Od kilku lat staramy się aby nasza wiedza przekazywana była dzieciom i młodzieży podczas szkoleń i spotkań Młodzieżowej oraz Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.

W tym roku odwiedziliśmy obie Szkoły Podstawowe z Jadownik gdzie w klasach I-III przeprowadziliśmy zajęcia szkoleniowe. W naszym subiektywnym odczuciu spotkaliśmy się w szkołach z bardzo ciepłym przyjęciem wychowawców i uczniów. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały a także aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach. 
Na pewno nie była to ostatnia tego typu nasza akcja.

- 5 lutego Szkołę Podstawową Nr 2 w Jadownikach odwiedzili druhowie: Bartek, Daniel, Marek i Piotrek;
- 7 lutego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jadownikach prowadzili zajęcia druhowie: Bartek, Piotrek, Przemek i Zbyszek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.