Bliscy i przyjaciele pożegnali zasłużonego strażaka PDF Drukuj
sobota, 10 lutego 2018 17:39

W minioną środę 7 lutego odbyły się uroczystości pogrzebowe druha OSP Jadowniki - ś.p. Adama Ludkowskiego. Koncelebrowaną Mszę Świętą sprawowali wikariusze parafii w Jadownikach w asyście kapelana straży pożarnych powiatu brzeskiego - księdza Grzegorza Sroki, który wygłosił przejmujące kazanie.

W eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe OSP z Jadownik a ponadto przedstawiciele jednostek OSP z Brzeska, Jasienia, Maszkienic, Mokrzysk i Okocimia.  Nie zabrakło również naszych najmłodszych przedstawicieli z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W przemówieniu pożegnalnym na cmentarzu Prezes OSP w Jadownikach druh Józef Mól wspomniał zasługi ś.p. Adama w jego 45 letniej działalności w naszych szeregach po czym przy dźwiękach strażackich syren ostatni pokłon oddały sztandary wyciskając łzy wielu osobom zgromadzonym na tej smutnej uroczystości.

Cześć Jego pamięci!