Gminny Dzień Strażaka PDF Drukuj
sobota, 12 maja 2018 11:55

W minioną sobotę 5 maja odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.  Na zbiórce przy budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku zaprezentowali się się przedstawiciele jednostek OSP z Brzeska, Bucza, Jadownik, Jasienia, Mokrzysk, Okocimia, Poręby Spytkowskiej, Szczepanowa oraz Wokowic a także Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Jadownik i Poręby Spytkowskiej.

Kolumnę strażacką w asyście brzeskich policjantów i wozów strażackich poprowadził na Plac Kazimierza Wielkiego Komendant Gminny druh Krzysztof Rachwał.  Główną  część uroczystości rozpoczął meldunek złożony przez Komendanta Gminnego Burmistrzowi Brzeska Grzegorzowi Wawryce, który przywitał przybyłe jednostki, zaproszonych gości oraz rodziny strażaków, dziękując za trud i zaangażowanie w niesieniu pomocy innym.

W strażackim święcie udział wzięli komendant  powiatowy Policji podinspektor Bogusław Chmielarz, zastępca komendanta powiatowego PSP młodszy brygadier Piotr Słowiak, wicestarosta Ryszard Ożóg oraz kapelan strażaków ochotników ks. Mateusz Hojdak. Następnie burmistrz Grzegorz Wawryka  wraz z z-cą komendanta PSP w Brzesku Piotrem  Słowiakiem  wręczyli  Srebrne Krzyże Zasługi Orderu Św. Floriana.
Otrzymali je  druhowie: Grzegorz Gurgul, Tomasz Multarzyński, Robert Szot, Mariusz Klimek, Jacek Libera, Mariusz Rąpała i Rafał Niemiec.

Kolejne wyróżnienia w postaci okolicznościowego medalu i dyplomu wręczył burmistrz Grzegorz Wawryka wraz z prezesem Zarządu Oddziału Gminnego w Brzesku OSP RP druhem Marianem  Czarnikiem blisko pięćdziesięciu druhnom i druhom z jednostek OSP oraz Dziecięcym Drużynom Pożarniczym z Poręby Spytkowskiej i Jadownik.

Medalami i dyplomami zostali wyróżnieni:
Bucze – Robert Ważny, Stanisław Milewski, Władysław Rachwalik;
Jasień – Leszek Klimek, Sylwester Nalepa, Ryszard Olszówka, Mateusz Michalski, Marcin Kantek;
Poręba Spytkowska – Krzysztof Rachwał, Monika Adamczyk, Krystian Zgraja, Tomasz Gicala, Daniel Nalepka;
Jadowniki – Józef Mól, Katarzyna Serwatka, Zbigniew Serwatka, Karol Cebula, Jerzy Gawiak, Artur Świerad, Marek Lubowiecki, Piotr Czernecki;
Mokrzyska – Krzysztof Pacura, Wojciech Zachara, Dariusz Łagosz, Stanisław Piwowarski, Mariusz Kopacz;
Brzesko – Bogusław Wawryka,  Mariusz Kotra, Ryszard Kapusta, Rafał Pagacz;
Okocim – Janusz Piekarczyk, Paweł Piekarczyk, Patryk Biesiada, Krystian Kotra; Szczepanów – Zdzisław Reczek, Dariusz Seidler, Michał Halik, Stanisław Przybyło, Aleksandra Dumara;
Wokowice – Marian Czarnik, Wojciech Drąg, Stanisław Chyćko, Ryszard Pagacz, Paweł Pagacz.

Strażackie święto na Placu Kazimierza Wielkiego zakończyło się pokazami działań gaśniczych oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu najmłodszych druhów z Dziecięcych Drużyn Pożarniczych OSP Jadowniki i OSP Poręba Spytkowska.

Źródło: http://www.brzesko.pl/?p=61426