Przekazanie samochodu dla OSP Jadowniki PDF Drukuj
piątek, 25 maja 2018 22:38


W dniu dzisiejszym na płycie Brzeskiego Rynku odbyły się obchody Dnia Strażaka Komendy Powiatowej PSP w Brzesku. O godzinie 8:00 w Kościele p.w. Św. Jakuba odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrowali: Ksiądz Kapelan Małopolskich Strażaków mł. bryg. Władysław Kulig oraz Kapelana Powiatowy strażaków ksiądz Grzegorz Sroka.

 

Po Eucharystii uformowano pododdział, który przemaszerował na płytę pobliskiego Rynku. O godz. 9:15 uroczystość rozpoczął meldunek, który Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisławowi Nowakowi złożył dowódca uroczystości mł. bryg. Jacek Ryncarz. Następnie nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt.

 

Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny powitał zaproszonych gości by w dalszej kolejności wręczyć odznaczenia, wyróżnienia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste przekazanie lekkiego samochodu gaśniczego GLBA Renault naszej jednostce OSP Jadowniki. 13 letni pojazd w styczniu 2006 r. zastąpił wysłużonego VW Transportera by przez kolejne 12 lat służyć strażakom JRG Brzesko. Przekazania samochodu Prezesowi Jednostki Ochotniczej Straż Pożarnej w Jadownikach druhowi  Józefowi Mólowi dokonał Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak. Prezes OSP Jadowniki w krótkim przemówieniu podziękował darczyńcom a księża Kapelani poświecili nasz nowy nabytek.

 

Poświęcone został również dwa nowe samochody, które Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku pozyskała w ostatnim okresie: samochód operacyjny SLOp Mitsubishi Outlander zakupiony przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku oraz średni samochód ratowniczo gaśniczy z modułem proszkowym GBARt 3/16/250Pr zakupiony w ramach Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020".

 

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście w tym Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Prezes ZP ZOSP RP dh Marian Zalewski, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz oraz przedstawicielka biura poselskiego Pani V-ce Minister Zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko. Po rozformowaniu pododdziałów można było zapoznać się z nowymi pojazdami pożarniczymi a najmłodsi przedstawiciele naszej jednostki z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z Komendantami Straży.

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.