Śladami historii pożarnictwa PDF Drukuj
środa, 29 sierpnia 2018 10:37


Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie, JRG 3 KrakówCentralne Muzeum Pożarnictwa to miejsca które w dniu wczorajszym odwiedziły dzieciaki z DDP OSP KSRG Jadowniki.

Dzień dla naszych małych strażaków zaczął się tuż po godzinie szóstej. Na parkingu przed remizą czekał na nich strażacki autobus. Tradycyjna zbiórka, odliczanie, zajęcie wyznaczonych miejsc i w drogę. Pierwszy przystanek Kraków - Komenda Wojewódzka PSP a także specjaliści od działań na wysokościach czyli JRG 3 Kraków. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

 

Bogate zbiory strażackiego sprzętu, kolekcje zabytkowych pojazdów robiły ogromne wrażenie. Zwiedzanie zakończył krótki pokaz multimedialny o zagrożeniach jakie czekają na nas w domu. Pełni wrażeń do domu wróciliśmy na godzinę 16:00.


Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Stanisława Nowaka za użyczenie autokaru.

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie nas przez Zastępce Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. mgr Marka Bębenka.

Dziękujemy zmianie drugiej JRG 3 KRAKÓW za miłe przyjęcie oraz prezentacje wyposażenia jednostki.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Brzesku oraz firmie Granit za wsparcie.

 

 

 

 

 

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.