Poświęcenie proporca i samochodu PDF Drukuj
poniedziałek, 17 września 2018 21:29

 

16 września 2018 roku odbyła się uroczystość poświecenia proporca Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz samochodu ratowniczo-gaśniczego przekazanego naszej jednostce z KP PSP w Brzesku w maju 2018 roku.

Na uroczystość przybyli miedzy innymi Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Komendant Szkoły Aspirantów w Krakowie st. kpt. Marek Chwała, radni powiatowi, (w kolejności alfabetycznej) Panowie: Tomasza Latocha, Sławomir Pater i Maciej Podobiński oraz radni gminy Brzesko, Panowie: Jerzy Gawiak, Leszek Klimek i Jarosław Sorys. Wydarzenie uświetnili druhowie wraz z pocztami sztandarowymi z jednostek OSP Brzesko, Bucze, Jasień, Okocim, Wokowice oraz Maszkienice. Przybyli również członkowie Klubu HDK „Motojadowniki”.

 

W trakcie mszy świętej, która odbyła się w kościele parafialnym w Jadownikach Kapelan Powiatowy Strażaków ks. Grzegorz Sroka poświęcił ufundowany proporzec dla DDP, która od tego dnia będzie nosiła imię św. Floriana. Następnie został poświęcony samochód ratowniczo-gaśniczy przez ks. Grzegorza Srokę oraz ks. Witolda Tadeusiaka wikarego z Jadownik.

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym, gdzie w przemarszu udały się poczty sztandarowe pod dowództwem druha Rafała Rożka. Prezes zarządu OSP Jadowniki Józef Mól przedstawił historię powstania DDP oraz wręczył podziękowania dla osób wspierających jednostkę oraz działającą w jej strukturach DDP.

Następnie Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka wręczył 10 strażackich mundurków dla najmłodszych członków OSP a przedstawiciel Starosty brzeskiego Tomasz Latocha ufundował i przekazał wytwornicę dymu, która uatrakcyjni pokazy dziecięce.

Kolejnym punktem programu było symboliczne wbicie gwoździ do drzewca proporca przez osoby, które wspierają działalność DDP.

Specjalne podziękowania za zrozumienie, życzliwość, oraz wielokrotne wspieranie działań podejmowanych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach, oraz działającą w jej strukturze Dziecięcą Drużynę Pożarniczą otrzymali Józef Gawron, Grzegorz Wawryka, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak, Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Bębenek, Komendant Powiatowy PSP w Brzesku st. bryg. Piotr Strojny oraz radny Gminy Brzesko Jarosław Sorys.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2011 - 2015 ospjadowniki.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.