Zakup ubrań ochronnych przez OSP w Jadownikach PDF Drukuj
piątek, 30 października 2020 20:43

Strażacy OSP Jadowniki mają nowe mundury bojowe - nowoczesne, lekkie i bezpieczniejsze.

Jednostka OSP Jadowniki złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na zakup 5 kompletów ubrań ochronnych do działań bojowych.
Połowę wartości wnioskowanej kwoty przekazała Gmina Brzesko co umożliwiło realizacje i przystąpienie do „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych”.

Nowo zakupione ubrania zwiększą stopień zabezpieczenia osobistego ratowników bezpośrednio biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz zwiększając gotowość operacyjną jednostki.

Realizacja zadania finansowana ze środków WFOŚiGW w Krakowie.